Alçıpan Tavan

Alçıpan Tavan

Hepimiz, alçıpan tavan işinin zaman, çaba ve birçok uygulama gerektiren zor bir iş olabileceğini biliyoruz.

Alçıpan Tavan sıvalamak ise en zor işlerden biridir.

Ancak, doğru araçlar, kaliteli malzeme ve işinin ehli bir usta ile harika görünümlü – sağlam bir asma tavan sahibi olabilirsiniz.

Alçıpan tavan konusunda daha fazla bilgi sahibi olmanız gerekirse, personelimiz yardım ve tavsiye sunmak için her zaman hazırdır, sadece bizi arayın…

Alçıpan Tavan
Harika görünümlü sağlam ve kaliteli alçıpan tavan için sadece güven ve pratik yapmakla yetinilmez, aynı zamanda doğru tekniklere sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Dizayn Dekorasyon olarak;

Kubbeler, Merkezi Güller, Oval Şekilli Kalıplar, Yuvarlak Pervazlar, Köşeler ve süpürgelikler, Korniş Köşeleri, Roma Sütunlar v.b bir çok alçı ve alçıpan tavan işleri yapmaktayız.

Bir tavanı geleneksel şekilde sıvalayabilir ya da alçı tavana sıva koyarak kısa kesebilirsiniz. Bakış benzer olacaktır.

Alçıpan Tavan Geleneksel
Tavan kirişlerine tutturulmuş yönlendirilmiş tel levha ile tavanı bir çekiç ve galvaniz çivileri ile örtün.

OSB üzerinde bir yapı zımbası ve çivi metal tel örgü çıtası ile OSB üzerindeki polistiren gibi su geçirmez bir membranı, mümkün olduğunca sıkı bir şekilde zımbalayın.

Alçıyı büyük bir kapta karıştırın; “kazı kazan” adı verilen bir tür kullanın ve karıştırın, böylece kolayca yayılır, ancak kendi başına duracaktır.

Tutarlılık önemlidir. Tutarlı olduğundan emin olmak için, çenenin bir köşesine biraz koyarak test edin.

Yassı bir masonla mala üzerine sürün, mala ile kepçeyi sıyırın ve düz tabanı yaklaşık 3/8 inç kalınlığında olacak şekilde yayın.

Ayarlamaya başladıkça malanın çentikli tarafı ile kazıyın veya “çizin”.

Çizik kaplama kürünü tam olarak, en az 48 saatte kürleyin, buğulandığında bir buğulama spreyi ile hafifçe nemlendirin.

İçinde biraz ince kum bulunan bir “kahverengi kaplama” sıva harmanını karıştırın ve 1/4-inç kalınlığındaki çizik kaplamanın üzerine sürün.

Malanın düz kenarıyla pürüzsüz hale getirin. Bu katın en az 24 saat kurmasına izin verin ve hafif nemli tutmak için buğuyu ıslatın.

Düz mala ile bitirmek için belirlenen bir alçı kullanarak bir son kat ekleyin. Bu tiner, 1/8 ila 1/4 inç kalınlığında yayılır ve mala düz kenar ile pürüzsüz hale getirilir.

Herhangi bir doku veya tasarımı son kata yerleştirin.

Çentikli kenar ile swirls yapın veya düz tabanı alçıya yerleştirin ve hafifçe yukarı doğru çekin, ardından geleneksel sıva görünüşü oluşturmak için yukarı çekilen materyalin doruklarını düzeltin.

Alçıpan Tavan Pratik
Bir taban olarak metal çıtadan ziyade alçıpan ile tavan sıvısını basitleştirin.

Düz bir yüzeyle başlamak için herhangi bir çatlağı veya deliği yama bileşiği ile doldurun.

Zemini daha iyi yapıştırma için yüzeyi pürüzlendirmek için, mevcut tavan alçıpanını, özellikle zımparalanmışsa, ince bir zımpara kağıdı ve zımpara kağıdı ile zımparalayın.

Tüm zımpara kalıntılarının tavanını temizleyiniz.

Tavan sifonu hafifçe bir süngerle nemlendirin.

Alçıpan derz veya sıva bileşiğini büyük bir kapta karıştırın veya önceden karıştırılmış bir bileşik alın; skimcoating veya alçıpan ile kullanmak için belirtilen bir tip olsun.

Alternatif olarak kahverengi paltolu sıva kullanın, ancak eklem bileşimi ile çalışmak daha kolaydır.

Düz bir mason mala ile tavanın üzerine bir katman alçı bileşiği yayılır. Dipleri mala ile bitirin ve düz taban ile yaklaşık 1/8 ila 1/4 inç kalınlığında yayın.

Kalın bir katın düşmeye başlaması halinde inceltiniz.

Geleneksel sıva ile kullanılanlar gibi bir doku tekniği ile ayarlamaya başladıktan sonra alçı sıva bitirin.

Message Us on WhatsApp